Ben Kimim?

Nahhat

Abdullah Şanlı;

1966 yılında Konya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Konya’da tamamlayarak, tahsiline Dokuz Eylül Üniversitesi, İ.İ.B.F, İktisad Bölümünde devam etti.

1994 senesinin Eylül ayında, Hattat Dr. Hüseyin Öksüz’den Hüsn-i Hat dersleri almaya başladı. Rik’a, Divanî ve Celi Divanî meşklerini tamamlayan sanatçı Talik meşki ile yazmaya ara verdi.

İki dönem Belediye meclis üyeliği, Türkiye Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Konyaspor’un Türkiye Kupası ve Süper Kupayı kazandığı dönemde Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Aynı zamanda Selçuk Üniversitesi T.B.M.Y, Elektronik ve Otomasyon bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun olarak, Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü bitirdi.

Çok küçük yaşlardan itibaren babasının mobilya üretim atölyesinde bulunan sanatçının, ağaç ile münasebeti uzun yıllara dayanmaktadır.

İçerisinde bulunduğu her görevin yanı sıra, ağaç ile bağını koparmayıp baba mesleğini içindeki sanat merakı ve muhabbeti ile buluşturup Naht sanatında kendini buldu.

Bugüne kadar çeşitli karma sergilere katıldı. Yurt içinde ve yurt dışında olmak üzere birçok özel koleksiyonda eserleri bulunmaktadır.

Evli ve dört çocuk babası olan Şanlı, halen ticaretle uğraşmakta ve Konya’da bulunan şahsi atölyesinde zamanının çoğunu üreterek ve yeni denemeler üzerinde çalışarak geçirmektedir.